רשימת החברות הישראליות שמקדמות חדשנות בחומרי גלם לענף הבניה והתשתיות לשנת 2019 בישראל ובעולם

רגע לפני שיתפרסם עדכון לשנת 2020 ברשימת החברות הישראליות שמקדמות חדשנות בחומרי גלם לענף הבניה והתשתיות בישראל ובעולם, קבלו את הרשימה המלאה והפניות לאתרי האינטרנט של החברה לקבלת מידע נוסף:

1. חברות Baya Build – המשתמשת בשיטת בנייה חדשה שמשלבת חדשנות בטכנולוגיות לייצור מבנים בעלי ביצועים גבוהים בעלות זולה משמעותית ובשבריר מהזמן (נגד אסונות טבע כגון: שיטפונות,שריפות, רעידות אדמה ועוד).

לינק לאתר: bayabuild.com

2. חברת Beyond3d.co.il – החברה מבצעת הדפסות תלת מימד של ציוד, חומרים וגימור דגמים.

לינק לאתר: beyond3d.co.il

3. חברת ECOncrete – סטארט-אפ ישראלי שעוסק בשיקום חופי הים על ידי אספקת בטון ידידותי לבעלי חיים. החברה פיתחה בטון מיוחד לבנייה ימית, המכיל תערובת חומרים המעודדים התיישבות של בעלי חיים ימיים המסייעים בטיהור המים באזור ומעודדים השבה של הסביבה האקולוגית לאזורים בנויים שבהם אבדה הסביבה הזו. החברה מספקת גם יחידות בטון מוכנות שמחקות צורות סלע טבעיות כמו בריכות גאות ושפל. בנוסף, פיתחו בחברה טכנולוגיות ליצירת אלמנטים מבטון לבנייה ביבשה המעודדים צמיחה של צמחייה מגוונת.

לינק לאתר: econcretetech.com

4. חברת Titan Eco Wall – קיר טיטאן אקו הוא לוח גבס מתקדם מחוזק עם ליבת קשיח המספק חוזק כיפוף של עד 400 קילוגרם למ"ר וחזק פי 10 מלוחות סטנדרטיים.

לינק לאתר: https://www.f6s.com/titanisrael

5. חברת Kenafventures – חברת קלינטק ישראלית המתמקדת בפיתוח ומסחור טכנולוגיות המתייחסות לפתרונות המשפרים את תעשיות הבנייה הקונבבציונאליות, בידוד תרמי ואקוסטי, באמצעות מינוף ידע ייחודי ואיכויות של משאבים אורגניים טבעיים כמו קנאף והמפ. למעשה מדובר בתערובות ביו לתעשיית הבנייה שהחלו את דרכם לפני שנים בתמיכת רשות החדשנות הישראלית ומכון לקרמיקה וסילקטים בטכניון (ICSI). החברה הצליחה לפתח מוצרים וצברה ידע וניסיון עולמי שישרת את תעשיית הבנייה והתשתיות עם מוצר שמכיל כ- ~ 80% קינף- kenaf.

לינק לאתר: kenafventures.com

6. חברת Gauzy – חברה שמפתחת רכיבים מתקדמים לייצור חלונות שמשנים את רמת השקיפות שלהם בלחיצת כפתור. טכנולוגיה זו מאפשרת לייעל קירור מכוניות, לצמצם סינוור, להוזיל קירור בניינים ולתרום לבטיחות גם במטוסים וספינות.

לינק לאתר: gauzy.com

7. חברת I.FORM – ציון דהן עומד בראש מפתחי שיטת בניה מודולארית קלה וזכה בפרס במקום הראשון בכנס המועצה הישראלית לבניה ירוקה לשנת 2019 , בתחרות לחדשנות ויצרתיות פורצת דרך באתר הבניה.

לינק לסרטון שבו מוצגת הטכנולוגיה. https://bit.ly/2xcOOLe

8. חברת Criaterra – החברה מייצרת סדרות אריחים ייחודיות שעשויות מ- 100% חומרים טבעיים. הסדרה מיוצרת בטכנולוגיה חדשנית וירוקה שפותחה ע"י החברה ויוצרת חומר נושם, טבעי שמאפשר לחוות את הטבע הישראלי גם בתוך חלל פנים. האריחים מיוצרים מאבקות אבן, חרסיות וסיבים מן הצומח בעבודת יד כאן בישראל בשילוב עם הטכנולוגיה הייחודית שמשלבת סיבים מן הצומח.

לינק לאתר: criaterra.co.il

9. חברת Kite Bricks – החברה מפתח לבנים שעשוים מבטון בעל חוזק גבוה עם תכונות המאפשרות בניית מבנים אקולוגיים. מדובר בלבנים חכמות מיועדות לחיבור קל יחד, עם חללים פנימיים פתוחים וקלים לגישה אליהם ניתן להפעיל אלמנטים של בידוד ותשתית דרך הלבנים. השימוש בלבנים חכמים יכול גם להפחית את הצורך בחומרים טבעיים כמו חול, ברזל ומים.

לינק לאתר: https://bit.ly/2x7Lxg9

מיפוי ראשוני של החברות בוצע בתחילת 2019 על ידי: Innogy and ConTech

מצאת טעות ? רוצה להוסיף ? הכתבו לנו: adi.mager@irmi.org.il

דילוג לתוכן